poulad kimiai
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
ترانه


نويسندگان

 

 موضوع مطلب :
۳۱ فروردین ۱۳٩۱ :: ٥:٤٤ ‎ب.ظ

 

 

 موضوع مطلب :
٢٥ فروردین ۱۳٩۱ :: ۸:٠٥ ‎ب.ظ

دکتر غلامعلی حداد عادل در جواب به سوال «نظر شما به عنوان رییس کمسیون فرهنگی مجلس درباره این دو فیلمی که اکران شده و بحث‌هایی در موردش پیش آمده چیست؟» گفت:  

 

 

والا من فیلم «گشت ارشاد» رو دیدم. یعنی امروز که پنج شنبه است، چهارشنبه هفته پیش ما با برنامه قبلی همراه با هفت، هشت نفر از نمایندگان عضو کمسیون فرهنگی رفتیم فیلم گشت ارشاد رو دیدیم. من به مردم عزیزمان صریح عرض می‌کنم که ما این فیلم رو نپسندیدیم و این به معنای این نیست که با سینما مخالفیم و هنر سرمون نمی‌شه و... البته بنده سینماگر نیستم و ممکن است آن اصطلاحاتی که آقایان دربرنامه‌های هنر هفتم به کار می‌برند به آن راحتی به کار نبرم و اگر در آن وادی بیفتم کم می‌ارم اما من که رفتم فیلم «گشت ارشاد» را دیدم این فیلم را کمکی به حل مسئله حجاب ندیدم بلکه برعکس بود. به دوستان ارشاد هم منتقل کردم و کم و بیش و به درجاتی آنرا قبول کردند.

به گزارش کافه سینما حداد عادل در ادامه گفت: بعد از این صحبت‌ها انتظار داشتیم برای پاسخ به افکار عمومی اکران این فیلم متوقف شود حالا شما بروید به سینما‌ها سر بزنید و ببنید که آیا اکران آن متوقف شده است یا نه؟  

دانلود سخنان حداد عادل

 موضوع مطلب :
٢٥ فروردین ۱۳٩۱ :: ٥:٤٧ ‎ب.ظ

 

 موضوع مطلب :
٢٤ فروردین ۱۳٩۱ :: ۳:٥٤ ‎ب.ظ

این فیلم تجربه ای نو و تازه است ، ژانر پلیسی در سینمای ما چند وقت است که مرده است با اینکه این فیلم اشکال های بسیار فراوانی دارد اما می توان گفت این فیلم یک فیلم اکشن / پلیسی است که سعی کرده متفاوت ظاهر شود . اما داستانش تا حدودی کلیشه است وقتی پلیس مخفی را می بینیم که در جمع خلافکاران است کلیشه آغاز می شود چون در اغلب فیلم های پلیسی یا اکشن یک پلیس مخفی وجود دارد که به نظرم این نوعی کلیشه است به طور مثال می توان به فیلم حرکت اول اشاره کرد که یکی از شخصیت های فیلم پلیس مخفی و در پایان فیلم متوجه این قضیه می شویم در این فیلم هم به همان شکل است و در پایان فیلم متوجه می شویم که پلیس مخفی است . در مورد خوبی های فیلم تا حدودی گفتیم و حالا در مورد نواقص فیلم بگوییم . سکانس اول فیلم یک موسیقی بسیار تند می خواهد و چون سکانس پر هیجانی است . اما خبری از موسیقی نیست و باید به این نکته توجه کرد که موسیقی فیلم هم بسیار ضعیف بوده است . یکی از اشکال های این فیلم این است که جلوه های ویژه ای ندارد و اگر هم دارد پیشرفته نیست ! این ژانر به جلوه های ویژه نیاز دارد . بعضی از شخصیت ها مثل شخصیت پژمان بازغی یا پولاد کیمیایی جای بیشتری برای تعریف داشتند و کارگردان می توانست به گذشته این شخصیت ها را هم بپردازد که این کار را نکرد .

فیلم ریتم کندی دارد و ۱۵ دقیقه پایان فیلم تازه فیلم جون می گیرد و شروع می شود و ریتم مناسبی پیدا می کند . در مورد انتخاب نقش اردلان شجاع کاوه باید گفت به هیچ وجه نتوانست در این نقش به خوبی ظاهر شود و به درد این نقش نمی خورد . بازی پولاد کیمیایی بسیار حیرت زده است و مخاطب را میخکوب می کند ، پلیس مخفی که حتی مخاطبان هم نمی توانند حدس بزنند این شخص پلیس مخفی است و در پایان فیلم هم دفاع می کند و طوری وانمود می کند که پلیس مخفی نیست ، مخاطب هم باورش می شود اما در سکانس آخر متوجه می شویم این شخص پلیس مخفی بوده و برای حفظ جانش چیزی را نگفته است . اشکان خطیبی متفاوت ظاهر شد و تا حدودی توانست نقش را تاثیر گذار کند و اما روناک یونسی بازی خوبی داشته است .
تدوین فیلم هم بسیار دیدنی است و بسیار منظم و واحد است . در کل می توان گفت این فیلم یک سرآغاز برای ژانر مرده ی اکشن است که امیدوارم فیلم هایی که در ارتباط با ژانر اکشن باشد ارتباط داشته باشد .
بهترین سکانس فیلم : سکانس پایانی فیلم که متوجه می شویم پولاد کیمیایی پلیس مخفی است و طوری عمل می کند که هیچ کس متوجه نمی شود او پلیس مخفی است و حتی برای مخاطبان شوک آور است .    
چند عکس از فیلم سینمایی به هدف شلیک کن 
 
 
 


موضوع مطلب :
۱٧ فروردین ۱۳٩۱ :: ٩:٤٦ ‎ب.ظ

 

 

  

 

 

 

 موضوع مطلب :
۱٧ فروردین ۱۳٩۱ :: ٦:٠۸ ‎ب.ظموضوع مطلب :
۱٦ فروردین ۱۳٩۱ :: ٤:۱٥ ‎ب.ظ

 

 

 موضوع مطلب :
۱۱ فروردین ۱۳٩۱ :: ٦:٠٤ ‎ب.ظ

 

  فارس: اکران نوروزی دو فیلم «خصوصی» و «گشت ارشاد» در سه استان متوقف شد.

بعد از برگزاری تجمع انصا‌ر حزب‌الله در مقابل وزارت ارشاد برای جلوگیری از اکران این دو فیلم، در برخی شهرستان‌های نیز تجمعات مشابهی برگزار شد که در ‌‌نهایت منجر به توقف اکران این فیلم‌ها در سه شهر مشهد، بابل و استان بوشهر شد.

بنا بر این گزارش، اکران فیلم «گشت ارشاد» با اطلاع امام جمعه بوشهر آیت الله صفایی در این شهر متوقف شد. همچنین در شهر بابل با تصمیم شورای تامین این شهرستان از اکران فیلم «خصوصی» جلوگیری به عمل آمد.

در شهر مشهد نیز بعد از اعتراض شدید آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، اکران «خصوصی» و «گشت ارشاد» متوقف شد.

به گزارش فارس، پیش از این انصار حرب‌الله در تجمعی اعتراض خود را نسبت به اکران این دو فیلم اعلام کرده بودند و امروز نیز در بیانیه‌ای بر پیگیری خود برای توقف اکران این دو فیلم در سراسر کشور تاکید کردند.

این در حالی است که دو فیلم «خصوصی» و «گشت ارشاد» برای اکران عمومی دقایقی کوتاه شده‌اند اما معترضان به این فیلم‌ها معتقدند این امر از محتوای نامناسب فیلم‌ها نمی‌گاهد.  


موضوع مطلب :
٥ فروردین ۱۳٩۱ :: ٧:٥۸ ‎ب.ظ

  

تیکه ای از فیلم جرم موضوع مطلب :
٤ فروردین ۱۳٩۱ :: ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ
امکانات جانبی

کد عکس
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای poulad kimiai محفوظ است