poulad kimiai
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
ترانه


نويسندگان

این فیلم تجربه ای نو و تازه است ، ژانر پلیسی در سینمای ما چند وقت است که مرده است با اینکه این فیلم اشکال های بسیار فراوانی دارد اما می توان گفت این فیلم یک فیلم اکشن / پلیسی است که سعی کرده متفاوت ظاهر شود . اما داستانش تا حدودی کلیشه است وقتی پلیس مخفی را می بینیم که در جمع خلافکاران است کلیشه آغاز می شود چون در اغلب فیلم های پلیسی یا اکشن یک پلیس مخفی وجود دارد که به نظرم این نوعی کلیشه است به طور مثال می توان به فیلم حرکت اول اشاره کرد که یکی از شخصیت های فیلم پلیس مخفی و در پایان فیلم متوجه این قضیه می شویم در این فیلم هم به همان شکل است و در پایان فیلم متوجه می شویم که پلیس مخفی است . در مورد خوبی های فیلم تا حدودی گفتیم و حالا در مورد نواقص فیلم بگوییم . سکانس اول فیلم یک موسیقی بسیار تند می خواهد و چون سکانس پر هیجانی است . اما خبری از موسیقی نیست و باید به این نکته توجه کرد که موسیقی فیلم هم بسیار ضعیف بوده است . یکی از اشکال های این فیلم این است که جلوه های ویژه ای ندارد و اگر هم دارد پیشرفته نیست ! این ژانر به جلوه های ویژه نیاز دارد . بعضی از شخصیت ها مثل شخصیت پژمان بازغی یا پولاد کیمیایی جای بیشتری برای تعریف داشتند و کارگردان می توانست به گذشته این شخصیت ها را هم بپردازد که این کار را نکرد .

فیلم ریتم کندی دارد و ۱۵ دقیقه پایان فیلم تازه فیلم جون می گیرد و شروع می شود و ریتم مناسبی پیدا می کند . در مورد انتخاب نقش اردلان شجاع کاوه باید گفت به هیچ وجه نتوانست در این نقش به خوبی ظاهر شود و به درد این نقش نمی خورد . بازی پولاد کیمیایی بسیار حیرت زده است و مخاطب را میخکوب می کند ، پلیس مخفی که حتی مخاطبان هم نمی توانند حدس بزنند این شخص پلیس مخفی است و در پایان فیلم هم دفاع می کند و طوری وانمود می کند که پلیس مخفی نیست ، مخاطب هم باورش می شود اما در سکانس آخر متوجه می شویم این شخص پلیس مخفی بوده و برای حفظ جانش چیزی را نگفته است . اشکان خطیبی متفاوت ظاهر شد و تا حدودی توانست نقش را تاثیر گذار کند و اما روناک یونسی بازی خوبی داشته است .
تدوین فیلم هم بسیار دیدنی است و بسیار منظم و واحد است . در کل می توان گفت این فیلم یک سرآغاز برای ژانر مرده ی اکشن است که امیدوارم فیلم هایی که در ارتباط با ژانر اکشن باشد ارتباط داشته باشد .
بهترین سکانس فیلم : سکانس پایانی فیلم که متوجه می شویم پولاد کیمیایی پلیس مخفی است و طوری عمل می کند که هیچ کس متوجه نمی شود او پلیس مخفی است و حتی برای مخاطبان شوک آور است .    
چند عکس از فیلم سینمایی به هدف شلیک کن 
 
 
 


موضوع مطلب :
۱٧ فروردین ۱۳٩۱ :: ٩:٤٦ ‎ب.ظ
امکانات جانبی

کد عکس
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای poulad kimiai محفوظ است