در سینما نباید طلبکار باشیم / «متروپل» اکران خوبی خواهد داشت

   

 

 

پولاد کیمیایی درباره آخرین وضعیت فیلم سینمایی«متروپل به خبرنگار سینمایی برنا گفت: «متروپل» هم مانند سایر فیلم‌های جشنواره‌ای در مرحله پایانی میکس و ضبط موسیقی قرار دارد. 

وی در ادامه افزود: «متروپل یکی از کارهای خاص در کارنامه پدرم (مسعود کیمیایی )محسوب می‌شود و اگر خوب پیش برود می‌تواند اکران خوبی هم داشته باشد. 

بازیگر فیلم سینمایی«متروپل» همچنین گفت: این فیلم موضوع امروز سینمای ما است و با دیگر فیلم ها کاملا متفاوت است ضمن اینکه در زمینه کاری خودم هم کار متفاوتی محسوب می‌شود و گامی جدید برای من به حساب می‌آید. 

کیمیایی در ادامه افزود: در این فیلم شیوه بازیگری‌ام متفاوت است و آدم آرام و متینی هستم تا آنجا که در کارهای سینمایی قبلی‌ام چنین نقشی نداشته‌ام. 

وی خاطرنشان کرد: فیلم سینمایی«متروپل» از پتانسیل بالایی برای دریافت جایزه برخوردار است. البته این نکته را هم باید یادآور شوم که ما نسبت به داوری‌ها همیشه شاکی هستیم. در فوتبال هم به همین شکل است. زمانیکه داور سوت اخطار می‌زد بدون شک بازیکن معترض می‌شود که خطا نکرده است. درباره سینما هم به همین شکل است. اگر فیلمی جایزه بگیرد دیگران می‌گویند حق ما بود که این جایزه را بگیریم و حق ماضایع شده است انگار که به نوعی همیشه طلبکار هستیم اما من نمی‌خواهم از این منظر به این فیلم نگاه کنم. 

بازیگر فیلم سینمایی«حکم» در ادامه افزود: امیدوارم امسال داورهای جشنواره فیلم فجرعادلانه باشد و درعدلی که هر سال وجود دارد هر کسی که حقش است جایزه بگیرد. نباید نسبت به این موضوع نگاه منفی داشته باشیم وباید به یکدیگر تبریک بگوییم. 

کیمیایی همچنین گفت: متاسفانه امسال در جشنواره فیلم فجر فقط با فیلم «متروپل» حضوردارم ضمن اینکه امسال کم کار هم بوده‌ام زیرا دستم آسیب دیده بود و مدتی ایران نبودم و فضای سینما هم فضای مناسبی نبود. 

«متروپل» فیلم جدید کیمیایی که تمام اتفاقات در آن از یک نیمه شب تا صبح روایت می‌شود داستان زنی است به نام خاتون که در یک نیمه شب به باشگاه بیلیارد دو مرد پناه می‌آورد. 

این فیلم، سرگذشت سینمای متروپل نیست. سرگذشت لاله زار هم نیست. داستان زنی بی پناه است که به دو مرد در یک سینما که تبدیل به باشگاه بیلیارد شده پناه می‌برد. مردانی که انگار از ویترین های شکسته ، پرده های جر خورده سینما و عکس‌ها درآمده اند تا به یک آدم تنها کمک کنند. آدمی که در پایان همه این ماجراها فقط یک چیز را به یاد می‌آورد ؛ کسانی که در یک شب مثل قهرمانان فیلم‌های قدیمی که دوره‌ آن ها سپری شده به او کمک کردند و دیگر هر چه گشت پیدایشان نکرد؛ آدم‌هایی که انگار از دل فیلم‌های قدیمی آمده بودند. 

از بازیگران «متروپل» می توان به مهناز افشار، محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، شقایق فراهانی، ساعد سهیلی، سحر دولت‌شاهی، یوسف مرادیان، میلاد کی‌مرام، مجید گلشنی، سامان حسینی، اکبر معززی، تینا پاکروان، حامد ابوطالبی، حسین علی محمدی، سوگل خالقی، لادن پروین، شاپور کلهر، علی اصغر طبسی، مجید علیزاده، شهرام تیموریان، سام فراهانی، مرجان کیومرثی، حمیرا عظیمی، سارا عسگری، احسان بذلی، کاترین اصلانی، اصغر مرادطلب، امید گنج‌بخش، مجتبی طهماسبی، شهباز جهانگیری، فرناز صفوی، مسعود رمضانی، سامان محمدی، مهدی چشمه، علی لاجوردی، سید فرنام قدیمی و... را نام برد. 

 
 
 
/ 2 نظر / 32 بازدید
afsaneh

in axe kheili khoshmele merciii joonam faqat nmifahmam chera inja enqad soot o koore[ناراحت]

ثمین.ا

نوجوونای علاقه مند سینما........... کجایید؟؟؟؟؟ /kanoonefilm.blogfa.com/