پولاد کیمیایی مستند می سازد

پولاد کیمیایی برای اولین بار از ساخت مستندش خبر می دهد.

 

روز گذشته در یکی از سایت ها خبری منتشر شد مبنی بر اینکه محسن تنابنده قرار است نقش اصلی اولین فیلم بلند سینمایی پولاد کیمیایی را برعهده بگیرد.

خبری که جالب بود و باعث شد آن را پیگیری کنیم. به همین خاطر با پولاد کیمیایی تماس گرفتیم که از صحت و سقم این خبر بپرسیم. کیمیایی در واکنش به این خبر به «تماشا» گفت: «من اصلا در جریان این خبر نیستم و اصلا صحبتی در این باره نشده واین موضوع اصلا صحت ندارد.»

کیمیایی برای اولین بار از ساخت مستندش خبر می دهد و می گوید: «مدتهاست به فکر ساخت مستند عظیمی درباره هنرمندان هستم که در حال حاضر در مرحله تحقیق هستم. یک گروه تحقیقاتی مشغول گردآوری اطلاعات از هر یک از هنرمندانی هستند که قرار است از آنها مستند ساخته شود.

نمی توانم جزئیات زیادی از این پروژه بگویم تنها به این موضوع اشاره می کنم صدتا از هنرمندان برتر کشورمان در عرصه های مختلفی مثل ادبیات، مجسمه سازی، خراطی، سینما و ... را شناسایی می کنیم و مستندی شبه پرتره از هر کدام تهیه می کنیم. کاری که قطعا علاوه بر تمرکز نیاز به پروداکشن عظیمی هم دارد که یکی از آنها بازسازی تهران قدیم است.»

پولاد کیمیایی مستندی از چهره های برتر هنری می سازد

اما پولاد کیمیایی که سال گذشته در گفت و گوی مفصلش با «تماشا» از ساخت فیلم تازه اش خبر داد و عنوان کرده بود فیلمنامه در مرحله بازنویسی است درباره عدم ساخت اولین فیلم بلند سینمایی اش تا به این لحظه گفت: «من فیلمنامه را تحویل ارشاد داده بودم و منتظر دریافت پروانه ساخت شدم که مدت طولانی گذشت و خبری نشد.

پیگیر ماجرا شدم که به من گفتند فیلمنامه قرار است توسط شورای پروانه نمایش بازخوانی شود. از شورای پروانه دلیل این تاخیر را پرسیدم که در کمال تعجب به من گفتند اصلا فیلمنامه تو به شورا فرستاده نشده. به همین خاطر با علیرضا سجادپور صحبت کردم و به ایشان گفتم ما الان به پیش تولید رسیدیم، مشغول انتخاب بازیگرانمان هستیم چی شد که این اتفاق افتاد که در نهایت کاشف به عمل آمد که گویا ایشان فیلمنامه را در کمدشان گذاشته بودند و به سفر حج رفته بودند!

من به علیرضا سجادپور گفتم که این همه پروانه ساخت برای آدم های غریبه و کارنابلد صادر می کنید آن وقت پروانه کار من را که بزرگ شده سینما هستم و خانواده ام کاربلد این کار هستندو من در کنارشان بزرگ شده ام و سینما را آموخته ام نمی دهید. فیلمنامه من از یک هسته دراماتیک خوبی برخوردار بود و با توجه به مشورت هایی که با اهل فن داشتم بعید می دانم که اشکال از فیلمنامه من باشد.

ما هر چیزی گفتیم حرف جدیدی نشنیدم و در آخر گفتند که پروانه ساخت فیلم اولی را زیاد دادیم و پروانه ات موکحول می شود برای سال بعد (92) تا ببینیم چه می شود. الان هم ترجیح می دهم به پروژه مستندم فکر کنم و ساخت فیلم سینمایی ام را بعد از تکمیل شدن ساخت فیلم پدرم (مسعود کیمیایی) را شروع کنم.»

پولاد کیمیایی در پایان به مخاطبان «تماشا» قول داد تا در آینده ای نزدیک از جزئیات فیلم جدید مسعودخان کیمیایی خبر بدهد.

منبع:قدس آنلاین

/ 7 نظر / 31 بازدید
قاصدک

نمی دانم این مستند که راجع به زندگی و کار هنرمندان است مسعود کیمیایی را هم شامل می شود یا نه ؟ و در این صورت آیا آقا پولاد به همه بخشهای زندگی پدرشان می پردازند ؟ حتی بخشهایی که احتمالا" برای جمعی از مخاطبان( یعنی طرفداران گیتی پاشایی )چندان خوشایند نیست ؟

محمد صالحی

ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﯾﮏ ﻣﺸﮑﻞ ﺩﺍﺭﻡ ﻧﻈﺮﺍﺕ ﻣﻄﺎﻟﺒﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﻔﺮﺳﺘﻢ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﻣﯿﺸﻪ ﺑﺨﺶ ﻧﻈﺮﺍﺕ ﻣﻄﺎﻟﺒﻢ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﺁﺯﺍﺩ ﮐﻨﯽ ﻣﻤﻨﻮﻥ

محمد صالحی

سلام قسمت نظرات برام فعال نشده! راستی فیلم عملیات مهد کودک که هنوز در سینما اکران نشده

محمد صالحی

سلام بازهم قسمت نظرات برام فعال نشده! شما چگونه درست کردید!

محمد صالحی

سلام بازهم قسمت نظرات برام فعال نشده! شما چگونه درست کردید!